Hoşgörü ve sevgi

Hepimizin bildiği üzere ülkemizde özellikle son dönemlerde sıkça yaşanan olumsuz olayların hepimizi yıprattığını ve üzdüğüne şahit olmaktayız. Hem kendi ülkemiz hem de diğer ülkelerin yani kısaca tüm dünyanın sevgiye ve hoşgörüye ihtiyaç duyduğunu hissedebiliyoruz.

İnsan; ancak sevgi ve hoşgörüde kendine değer verildiğini, insan olduğunu sevildiğini anlar.Bizler de bu konuda daha hassas davranalım, karşımızda ki kim olursa olsun biraz daha olumlu ve sakin yaklaşmalı fevri çıkışlar sergilememek gerekmektedir.
Tüm dünyada tek bir amaç vardır; sevgi barış dostluk, bunların beraberınde getirdiği bir çok güzel sonuçlar olucaktır.İnsanlar bir arada yaşamayı kaynaşmayı daha fazla benimseyeceklerdir.
Konu sevgi olunca elbette sadece akla insan sevgisi gelmemelidir.Bir çok örnek verebiliriz; hayvan sevgisi,doğa sevgisi,karı koca sevgisi,aşk sevgisi vb diye sayarak gideriz…
Sevmek; kendinden ödün vermektir, kimi zaman affetmek, ağlamak, mutlu olmaktır. En çok ne yapmaktan hoşlanırsınız? diye bir soru sorulduğunda %50 miz sevdiklerimizle sohbet etmeyi bir arada olmayı, diye cevap verirler öyle değil mi?Elbette ki öyle fakat burda çok ince bir detay var peki ya sevmedikleriniz desem ? Sevmek sevilmek gerçekten hayatta varolan en önemli duygudur.İnsanlara yaşama sevinci veren güzel bir sohbet ile sohbet odalarında chat yapmak olacaktır hayata belki küsen çoğu insanı yeniden hayata bağlama sebebi bile olabilcek son derece güçlü bir silahdır.

Kalp kırmak ciddi anlamda çok kolay,hayatta elbette hepmizin ah keşke dediği olmuştur.Keşkelerimizi aza indirgeme zamanı geldi diye düşünüyorum,kırdıgınız insanları yada yapmak isteyipte yapamadıklarınızı bir gözden geçirip sizlere bu anlamda fırsat vermelerini saglamalısınız.Her türlü olumsuzluklara hazırlıklı olun güçlü olun mutlu olun havamız ne olursa olsun göklerde uçmaya hazır olun..

Beğen Paylaş!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
603 okuma
23 Aralık, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?