Chat Odalarında Neler Değişti?

Sohbetin sınırsızca ve doyasıya yaşandığı chat odaları geçmişten günümüze çok değişti. Hatta chat anlayışımızın bile tamamen değiştiğini söylesek daha doğru olacak. Eskilerde yani Türkiye’nin internet ile tanıştığı ilk yıllarda tanımadığımız bir insan ile yazışarak görüşebilme fikri o kadar tuhaftı ki neredeyse gerçek olabileceği hakkında bile şüphe duyuyorduk. Tanımadığınız bir insan ile nasıl olurda istediğiniz yerden hem de istediğiniz şehirden iletişim kurabiliyorsunuz? Bunu sorgulayan bir nesli düşünebiliyor musunuz? İşte biz o neslin çocuklarıyız.

Selam Yazdıklarım Geliyor mu?

Tanımadığımız birinin yazılarımızı okuyacağına inanamıyoruz ya, her seferinde ‘selam, yazdıklarım geliyor mu?’ yazıları ile sohbetlerimizi sürdürürdük sohbet odaları içerisinde. Belki yeni nesil için bunlar çok komik ve anlaşılmaz geliyordur. Bu kadar kısa zamanda bu kadar büyük yol alan bizler bile hala o zamanki düşüncelerimize inanamıyoruz. Yeni neslin bizi anlayamaması ve komik bulması da aslına gayet doğal.

Aynı Şehirden Bir Kız ile Nasıl Tanışılır ki?

İnternet ile ilk tanıştığımız ve doğal olarak da internetten sohbet ve chat ile ilk tanıştığımız o yıllarda odalar vardı sadece. Öyle profiller ayrıntılar falan bu kadar gelişmiş değildi ki. Tek tek yazıyorduk. İsim ne? Nereden? Falan… Hatta şimdiki gençlik bilmez ama bizim zamanımızda ‘asl ‘ diye bir kelime kullanılırdı. ‘Age, Sex, Location’ kelimelerinin baş harflerinden oluşuyordu. Türkçe yaş, cinsiyet, yer soruyorduk sadece asl yazarak. Düşünebiliyor musunuz? Karşımızda yazıştığımız kişinin bayan mı erkek mi olduğunu bile bilmiyorduk. Kaldı ki aynı şehirken birisine rast geleceksin de o da kız olacak da… İşte sohbetin ve chat kavramının bu kadar zor olduğu günlerden bahsediyoruz. Bunca zorluğa karşı aynı şehirden bir kız ile nasıl tanışılır ki? Siz cevap verin bakalım.

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
913 okuma
22 Aralık, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?