Bir tutam Muhabbet

Neden insanlar arasında güven duygusu kalmadı? Neden insanlar birbirlerinin açıklarını  arar oldu.? Neden bu umursuzca tavırlar.? Neden Bizene , kimene , banane , sanane sözcükleri hayatımızda haddinden fazla yer almaya başladı.Saymakla bitmez bu nedenler..Neyi paylaşamıyoruz.Herkes kendi çıkarları doğrultusunda yaşamaya başladı.. Selam vermekten. sohbet etmekten. hal hatır sormakdan uzaklaşır olduk. tamamiyle monoton duyarsız bir toplum haline geldik.Bu gidişata ne zaman dur diyeceğiz..!Hani hep eskiler söyler ya eskiden biz böylemiydik..Komşularımızın dertlerine ortak olur,bir kap yemegımızi bıle paylaşırdık.yokluk olsada gonlumuz zengindi derdiler..Aileye saygı hörmet,bayramlarda, akraba ziyaretleri,dostlarla bir yudum çay eşliğinde yapılan sohbetler. Hey gidi günler..

ya şimdi !günümüzdeki ilişkiler tamamen bencilce ilerlemeye başladı. Herkes de  bir ben merkezcilik. önce ben ..benim keyfim.benim isteklerim,benim hayatım.. Tabiki kendimizi düşünüceğiz öncelik olarak .Ama kendimizi düşünürken etrafımızdaki insanları unutmamalıyız…Şimdiki nesil internet başından kalkmaz oldu.yüzyüze yapılan muhabbetlerin yerini, chat ortamlarında karşılıklı yazışmalar aldı.

Reel hayatımızda esirgediğimiz ”selam,günaydın,nasılsın?”sözcüklerini sanal sohbet ortamında bol bol tüketir olduk.Bu internet ortamında bulunmayacağız,yada sohbet etmiyeceğiz anlamına gelmiyor.. Tabiki teknolojinin getirdiği tüm imkanları kullanacağız.Fakat özümüzden, çevremizden, Türk toplumunun süre gelmiş dostluk, akrabalık. kardeşlik kavramlarından kopuk yaşamamalıyız.

Sevgili dostlar..Kendinizden,sizi seven insanlardan bir tutam muhabbeti esirgemeyiniz..unutmayın Dostluklar paylaşıldıkça çoğalır ve güzelleşir.

Makalemizi muhabbet içeren güzel sözlerle tamamlıyalım değerli dostlar..

*Hayatın hakiki servetini muhabbet; fakirliğinde benlik teşkil eder.
*Giden muhabbete hiç kimse yetişemez.
*Muhabbetten Muhammed oldu hâsıl,Muhammedsiz muhabbetten ne hâsıl.

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
812 okuma
23 Aralık, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?