Alpemix Nedir, ne işe yarar, Alpemix ile ilgili bilmedikleriniz?

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 11 yıldır yayın hayatında olan sitemize daha öncesinde programlarla ilgili analize yer vermemiştik. Ancak gerek kendi kullanıcılarımız gerek dışarıdan gelen kullanıcıların istatistiklerine ve önerilerini dikkate alarak sitemiz de artık tamamıyla özgü bir şekilde İNDİRME adresi yayımlamadan program analiz yani tanıtımına yer açtık. İlk olarak sizlerle sıklıkla kullanılan hemen hemen her bilgi işlemcinin hatta internet kullanıcısının ve bir çok şirket kurumların vazgeçilmezi olan Uzaktan Bilgisayara Bağlanma olarak nitelendirdiğimiz Aplemix programının analizini yapacağız.
Bir çok internet kullanıcısının TeamWiever olarak bildiği ve Uzaktan Bilgisayar Bağlanma programı olarak bu programı kullanıyorlardır. Ancak son günler de popülerliği artan ve gün geçtikce duyulan bir Alpemix adın da hoş ve hızlı bir program piyasaya sürüldü. Şimdi gelelim Alpemix hakkında bilmeniz gerekenlere mesela insanlar bazı kullandığı programlar hakkında pek birşey bilmiyorlar malesef.
Alpemix ile neler yapabilirsiniz?
Eğer bir şikret sahibi iseniz müşterilerinize uzaktan destek verebilirsiniz. Tabi arkadaşlarınızın bilgisayarlarına girerek de onlara bazı konularda yardımcı olabilirsiniz.
Yine eğer şirket sahibiyseniz ürün demolarınızı müşterilerinizin yanına gitmeden uzaktan kurulum yapabilirsiniz.
Evdeki bilgisayarınıza ofisten bağlanarak ya da Ofisteki bilgisayarınıza evden bağlanarak ofisteki yapmanız gereken evrakları yapabilirsiniz.
Size ait ya da farklı anlamlarda paylaşılan bir çok çalışmaları arkadaşınızla paylaşabilirsiniz.
Çalışmalarınızı hiyerarşik bir yapı üzerinde tanımlayarak arkadaşlarınızla sesli iletişim, yazılı iletişim ve dosya transferi, ekran paylaşımı yapabilirsiniz.
Alpemix de bazı genel olarak nitelendirilen özellikler nelerdir?
Öncelikle kolay ve basit bir kurulum ve kullanıma sahip olduğu söylemeliyim. Resmi web adresinden indirip bilgisayarınıza kolayca kurabilirsiniz. Dilerseniz de kurulum gerektirmeden de direk çalıştırarak kullanabilirsiniz.
Alpemix ile çözümleri anında yok edebilirsiniz!
Uzaktan destek gibi sunum ve bakım hatta eğitim raporları konferans gibi hususları tümünü gerçekleştirme imkanı sunan bir uzaktan bilgisayar bağlanma program uygulamasıdır.
Eğer bir şiket işletiyorsanız ve müşterinizin size bir ihtiyacı var ise direk alpemix sayesinde bu ihtiyacı ortadan kaldırabilir, var olan sorunlara alpemix sayesinde çözüm olabilirsiniz.
Alpemix programı 5 farklı dil ile kullanabilirsiniz. Bu seçeneği işletim sisteminin dil seçeneği ve IP adresine göre kendisi otomatik olarak belirler. Tabi dilerse kullanıcı da dil seçenek ayarlarından bu seçeneği kendi isteğine göre de düzenleyebilir.
Alpemix yapımcıları tarafından tamamıyla kullanıcılarını düşünerek yazılmış bir uzaktan bilgisayara bağlanma programıdır. Kendinize göre entegre edebilir kullanabilirsiniz. Free yazılımı kısıtlı olsa da gerçekten kayıtlı olarak çok farklı imkanlarla bu programın tadını keyifle alabilirsiniz. Çalışıyorsunuz ve evinizdeki bir belgeye ulaşmanız gerekiyor? Anında kayıtlı olduğunuz şekilde evinizdeki bilgisayarınıza alpemix ile bağlanabilir bu işinizi kolaylaştırabilirsiniz.
Ancak alpemix programı çoğu kişi tarafınca da kötü amaçlarla kullanılıyor. Kendilerini koder, yazılımcı v.b kişilik niteliğinde görerek tanıtan kişiler bir firma yetkilisi olarak tanıtan kişiler karşı tarafta bir bayanın bilgisayarına girerek görüntü açtırabiliyor ya da bazı komut yazdırma erişimi ile karşı tarafınızdakinin haberi olmadan onun kamerasını görebiliyorsunuz. Bu ayrıntıyı pek fazla bilen olmamıştır çünkü kimse yuzuk.net kadar programlara önemle ve özenle detaylı inceleyerek bu şekilde sunmamıştır. Bir bayan olduğunuzu düşünün ve bir konuda online yardım almanız gerekiyor ve alpemix programına sahipsiniz. Bir arkadaşınız da bu programı çözebilecek bir konumdadır. Lütfen o kişiye güvenin, eğer güveniniz tam değilse onu bilgisayarınıza erişmesine izin vermeyin. Sizin bazı sistem ve işletim sistemiyle IP üzerinden çok farklı konulara taşıyabilir, kameranızı açabilir sizi uygunsuz görebilir hatta bilgisayarınıza virüs girdi, v.b diyerek belirli programlar yükleyerek sizin videonuzu sürekli olarak manyetik sensor sayesinde kameranızı kayıt halinde tutabilir. Hollanda’nın amsterdam da bir bayanın şirket sahibiyle Alpemix görüşmesin de rastlanan bir durumdur. Şirket sahibi bayanın bilgisayarına girerek, hanımefendi bilgisayarı çok kötü amaçla kullanmışsınız. Cinsel içerik bulunan sitelere girmişsiniz diyerek virüs olduğunu söyler. Ve kamera kayıt v.b özel yazılımları bilgisayarınıza farklı bir isimle kurarak sizin kameranızın kaydını oluşturur. Siz kameranızın kapalı olduğunu düşürken üzeriniz müsait olmayarak rahatça takıldığınızı düşünürsünüz. Ancak aslında, pekte rahat değilsinizdir. Amsterdam da bir bayan sütyenli videolarını sosyal ağ profilinde görünce şaşırdığı gibi sizde şaşırabilirsiniz. Bize güvenin bu makalemizi okuyup, bir teşekkür’ü ve yorumu eksik etmeyin, bir çok programlarda bilmediğiniz, bu programlarla neler yapılabilir hepsini detaylı bir şekilde anlatmak için Q ueen(Nihan Kesmez) Mathayus(Osman Aydın) sizlerle birlikte bu konuya yer verecektir.
Alpemix programını indiren, kullanan arkadaşlar dan ricamız, lütfen programı free indirerek kendinizi düşünmeyiniz, yapımcılarını da düşünerek lütfen bir e-posta desteği ile kayıt gerçekleştiriniz. çünkü dosya v.b transferlerinizi koruma altına almak için bu ihtiyaçınız gerekli olacaktır.
Şimdilik sevgiyle esen kalın.

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
2.664 okuma
23 Aralık, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?