Yeni Nesil Chat

Eskiden Günümüze Chat

Teknolojinin çok hızlı ilerlemesi birçok alanda çok büyük ve köklü değişimlere neden oldu. Yeni nesil chat anlayışı da çok hızlı değişti. Özellikle internet ortamında chat dünyası yeni yeni gelişmeye başlarken bu ortamda yer alanlar ne demek istediğimizi çok iyi anlayacaklardır. Sadece iki satır yazımızı diğer insanlara ulaştırabilmekten büyük keyif alıyorduk. Sanki imkansızı başarmışçasına havalara uçuyorduk.

Oysa günümüzde ne eskisi gibi internet bulma sıkıntısı kaldı ne de yazılarımız karşımızdaki insana ulaşacak mı ulaşmayacak mı sıkıntısı kaldı. Durum böyle olunca ver elini yeni nesil chat…

Görüntülü Sohbet, Sesli Sohbet Başka Arzunuz …

Günümüzdeki internet üzerinden insanların birbirleri ile görüşmelerine yeni nesil chat ismini veriyorsak seneler önce bu teknoloji ile tanıştığımızda bizlerin yapmış olduğu görüşmeler chat değildi sanırım.  Yok eğer o zamankiler chat ise şimdikiler başka bir şey. Artık her şey var çünkü. İstediğinde sesli sohbet istediğinde görüntülü sohbet seçenekleri ile her şekilde anlaşma ve görüşme sağlamak mümkün.

Chat dünyası içerisine yeni girenler belki şu an ne demek istediğimi pek anlayamayacaklar. Ancak en az 10 yıl öncesine gidebilecekler varsa geriye dönüp baktığımızda aklımızda olanlar ile net bir tablo ve aradaki farklar su yüzüne çıkacaktır.

Günümüzde sohbet odaları içerisinde gayet normal olarak incelenen profiller bile, ilk chat dünyası ile tanıştığımız sıralarda yoktu. O zamanları yaşamamış insanlar artık buradan yola çıkarak ne kadar vahim bir haldeymiş anlayıp gözlerinde canlandırabilirler. Oysa şimdi değil profillere ulaşıp incelemek karşınızdaki insan ile sohbet ederken oyun oynayabilir, site üzerinden müzik dinleyebilirsiniz. Sesli sohbet ve görüntülü sohbet özellikleri de işin içine girdiğinde oh ne ala memleket valla. İnsan ev ortamında arkadaşlarıyla kafedeymiş havasında rahat ve huzurlu olabiliyor.

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
875 okuma
22 Aralık, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?