Teknoloji Nedir ?

 

Teknoloji benim tabirime göre günden güne gelişen yeniliklerdir. Fakat teknoloji bu kadar küçük kapsamlı şeyler değildir.Teknolojinin bize sağladığı faydalar kadar zararları da var. Diyelim ki yeni bir telefon aldık.. 1 ay sonra bizim aldığımız telefonun yenisi çıkıyor ve iki katı fiyatına satışa çıkıyor.. Biz ise bu telefonu almadığımız için kendimizi ezik durumda hissediyoruz. Böyle hissetmek doğru değil.

Çünkü aynı telefon bir hafta bir ay sonra yine eski olacak. Yani demek istediğim şu ki biz neyin yenisini alırsak yarın o eskiyecek.

Halbuki biz neden kendimizi ezik hissediyoruz.  Bir düşünün yeni çıkan ürünlerin bir önceki sürümünden çok bir farkı var mı?  Bence yok. Tek farkı fiyatı biraz daha fazla, görünümü az birşey daha değişik.
Demek istediğim şu ki teknoloji ye her ne olursa olsun yetişemeyiz. Her gün hatta her saat yeni ürünler çıkıyor. Sizce kendimizi bu kadar hıza alıştırabilir miyiz ?

 

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
524 okuma
8 Temmuz, 2017
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

Yorumlar



Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?