Tatil Sonrası İşinize Adapte Olmanıza Yarayacak 3 Öneri

 

Tatil dönemlerini sanıyorum herkes çok iyi bilirler. Bu dönemdeyken insan bir daha işe gitmeyecekmiş gibi düşünür ve buna göre yaşamaya başlar. Belki tatilin ilk günlerinde kafasında geri döneceği günün endişesi yoktur lakin tatilin son günlerine doğru da artık hayat neredeyse kendisine ızdırap olmaya başlayacaktır. Çünkü geri döneceği günde yaklaşmış ve her şey kaldığı yerden devam ediyor olacaktır. Yine iş stresi yine koşturmaca ve yine uykusuz günler onu bekliyordur. Peki, tatildeyken ofise geri döndüğünüz günün ızdırabı aklınıza geliyorsa daha doğrusu o anı yaşamak istemiyorsanız o zaman bundan keyif almak istemez misiniz? İşte bizde bu yazımızda bu konuya değinmek istedik ve de tatil sonrasında işinize nasıl adapte olmanız gerektiğine dair 3 başlığı bir araya getirdik.

İlk yapmanız gereken şey asla unutmamalısınız ki iş hayatında hiçbir şey sizin hayal ettiğiniz ve tahmin ettiğiniz gibi ilerlemeyecektir. Kendinizi yeni projelere hazırlamak durumundasınız. Sizin başarmanız gereken bir iş var ve bunu en iyi yapacak olan sizsiniz bu nedenle de bunun bilincinde hareket etmeniz önemlidir.

Şimdi sıra gelelim tatil sonrasındaki sendromdan nasıl kurtulacağınıza. Kendinizi yeniden işinize nasıl adapte edeceğinize.

Tatilden Eve Dönüşünüzü Erken Yapın

İşten ayrılan pek çok insanın yaptığı şey tatil planlamasıdır. Ancak dönüş planlaması yapılması da önemlidir. Eğer ki siz izne çıktığınız da dönüş organizasyonunuzu yapmış iseniz o zaman geri dönüş size zulüm olmayacaktır. Hiçbir zaman hazırlıklarınızı son aşamaya bırakmamalısınız. İnsanların büyük bir çoğunluğu tatilini uzatabilme gayreti içerisine düşerler oysaki pazartesi başlayacağınız bir iş için Pazar dönmek yerine cumartesiden döndüğünüzde adapte sürecinizin de daha kolay olacağını bilmelisiniz.

Önceliklere Önem Vermelisiniz

Tatilden sonra hayatınızın normal olarak devam etmesini istiyorsanız önceliklerinizi düşünün. Yani bir sonraki sene tatil yapmak istiyorsanız bu işe ihtiyacınız var. Bu nedenle de tatilinizi işinizden ön planda tutmamanız gerekir.  Aksi takdirde sizi soğutur ve döndüğünüzde hata yapma riskiniz artar.

Ofis Dışındayım Mesajını Avantaja Çevirin

Tatile çıkarken ofis dışında olduğunuzu belirten mesajlar sizin tatiliniz sırasında e-posta ve telefon trafiğinizi de önleyecektir. Bu şekilde de bir anlamda iş yükünden kurtulmuş olursunuz. En azından bir süreliğine de olsa sizi dinçleştirecektir.

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
523 okuma
10 Temmuz, 2017
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?