Sohbet sitelerinin içerikleri neler olmalı

Sohbet sitelerinin içerikleri neler olmalı,google nin algoritmasının tamamen son zamanlarda farklı algılar farklı robotlar ile geliştirip eskiye göre çok çok farklı algılama siteminin olduğunu unutmayarak Sohbet siteleri üzerinde nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini sizlere açıklamak istedim.Bu konu hakkında İnternet ortamında bir çok paylaşıma rastlayabilirsiniz. Site konumlarına bakıp, ben de bunlara benzer bir şeyler ekleyip 1.sayfaya çıkarım  gibi bir mantıkla olaya yaklaşırsanız işiniz çok zor. Çünkü, sohbet,Chat,Muhabbet kelimesi yoğun rekabeti olan bir kelimedir ve bir çok hileli yöntemler uygulanarak geçici de olsa ilk sayfalara çıkmanız mümkündür. Ancak kalıcı bir sıralama bu şekilde olmuyor ve olması da zaten söz konusu değil. Google web sayfalarındaki konuların ciddiyetine bile bakıyor, en azından bence öyle bir durum söz konusu. Bu durumda  bizler ciddi sohbet makaleleri yazmalıyız. Özellikle illere yönelik ve sıradan yazıları arama botları görmezden geliyor artık, indexlese de atıyor 50. sayfaya seyreyliyor alemi. Siz bakmayın öyle 2 satır yazıyla kafaya çıkmış sitelere, onları eninde sonunda google görecek ve filitreye alacaktır.

Konular site başlığına uygun olmalı yani lastik satıyorsanız lastikle alakalı içerikleri özenle hazırlayıp ziyaretçilerinize sunmalısınız. Bir konuyu evirip çevirip, cemşit pilavı gibi farklı başlıklarla  ziyaretçiye sunmaktan kaçınmalısınız.  Sohbet kelimesine yönelik ciddi yazılar nasıl olmalı derseniz? www.Gevezeyiz.Net  adresini incelemenizi tavsiye ederim. Dikkatlice tararsanız arama hacimlerinden tutun da, arama sonuçlarına kadar ciddi bilgileri ziyaretçilerimizle paylaşmaktayız. Bu bir yöntemdir, sizde böyle yapın demiyorum ancak, farklı, ciddi konular bulmak bence zor da değil.

Böyle bir yazıyı neden yazmak istedim; “ben yandım sizlerde yanmayın” diye, bu yanlışları bende farkında olmadan yaptım ve  ilk sitemde google sıralamam her geçen gün kötüye gitmişti. Zaten o yüzden de bu siteyi kurdum, kullanıcıya bilgi veren benzersiz içeriklerle sıralamam henüz yeni olmama rağmen her geçen gün pozitif yönde ilerleme kaydetmektedir.

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
844 okuma
23 Aralık, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?