Sohbet odası

 

Bir sohbet odası birincil kullanımı diğer kullanıcıların bir grup metin üzerinden bilgi paylaşmaktır. Genel olarak konuşursak, aynı konuşma içinde birden fazla kişiyle sohbet yeteneği, sohbet odaları ayıran anlık mesajlaşma daha tipik bir-bir iletişim için tasarlanmış programlar. Belirli bir sohbet odası kullanıcılar genellikle paylaşılan bir faiz veya diğer benzer bağlantısı ile bağlanır ve sohbet odaları konularda geniş bir yelpazede için catering bulunmamakta. Yeni teknoloji dosya paylaşımı ve kullanımını sağladı kamerası bazı programlarda yer alması. Bu bir chat odası olarak düşünülebilir.

Sohbet odaları, çocuklar için tasarlanmış özellikle, genellikle takip etmek kullanıcıların ihtiyaç kuralları vardır. Kurallar genellikle üzerinde ya girmesinden önce yayınlanır web sayfası veya MOTD IRC ve diğer metin tabanlı sohbet sistemlerinde durumunda tipi afiş.Kurallar genellikle kullanıcıların saldırgan / kaba bir dil kullanımı, ya da nefret, şiddet ve diğer olumsuz sorunları tanıtmak için izin vermez. Birçok başka bir kullanıcıyı taklit izin vermeyecek. Sohbet odaları genellikle sürekli tekrarlayan metin ile ekran dolduruyor reklam veya “sel”, izin vermez. Ile yazarak kapaklar kilit genellikle bağırarak (öfke düşündüren) olarak kabul edilir ve önerilmez üzerinde. Bu kuralların Suçlular (geçici odadan çıkarıldı, ancak geri izin) “tekme” veya geçici veya kalıcı olarak ya tamamen yasaklanabilir.

Bazen sohbet odası mekânları vardır yönetilir , ya da moderasyon gönüllüler yıkıcı izliyor mekan devriye alarak yorumlar (genellikle bir konuk ya da ünlü sorular sorarak olarak sunulan) moderatörler tarafından onaylanması suretiyle, (yaygın değildir) konuşmak için izin kimin sınırlayarak ya veya başka türlü istenmeyen davranışı. Oysa, en sık kullanılan sohbet odaları yönetilir değil ve kullanıcılar odanın diğer işgalcilere serbestçe sohbet edebilir.

Arkadaşlar sohbet odaları aslında chat kelimesi ile eşdeğer bir kelimedir vede insanların konuşmak ihtiyaçlarını vede görüşmelerini gidermek amacı ile kurulmujş seviyeli bir sitelerdir aslında fakat site sahiplerinin isteklerine göre şekillemektedir bu konular bizler mesela dürüst insanlarla chat yapmak istedğimizden dolayıo kaliteli vede seviyeli chat yapmak isteyen durumdan sıkılmış seviyesilikten vede küfürden bu konularda kendine bir yol çizen arklaşları sitemize gelmesini arzu edioyoruz sizlerde bizler gibi düşünüyorsanı yarından tezi artık bizim sitemizde olabilirsiniz vede burda güzel birlikteklikler kurula bilir.

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
816 okuma
11 Ağustos, 2017
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?