Sohbet Odaları Hakkında Bilmeniz ve Dikkat Etmeniz Gerekenler ??

SOHBET, yani Chat odaları internette kullanıcıların ekran üzerinde doğrudan mesajlaştıkları yerlerdir. Sohbet odalarında, aynı anda çok sayıda insan birbirinin mesajını okuyup cevaplayabilir.Bazı sohbet odaları özellikle genç internet kullanıcılarına çekici gelir. Farklı şehirlerden milyonlarca genç, güncel olan hemen her konuda fikirlerini paylaşırlar.
Buna rağmen birçok insan sohbet odalarını eğitimle ilgili konuları konuşmak için ziyaret etmez. Eğer internet erişimin varsa hangi tehlikelere karşı uyanık olmalısınız?internetteki sohbet odaları nispeten yeni bir alan olmasına rağmen, yalan söyleme ve aldatma eğilimi insanlarda süregelmiş bir olaydır.Sohbet odalarının temelinde kim olduğunu saklama özelliği vardır.Yalan söylemek kendini gizlemek sıradan bir olay çoğu kullanıcı için.Reel hayatında yaşıyamadıklarını ve konuşamadıklarını dile getirmek için mükemmel bir platform. Düşünsenize ailenizle bile konuşmakdan ,paylaşmaktan çekindiğini şeyleri burada daha rahat söyleyebiliyorsunuz. Cinsellik konusunda da aynı şeyler geçerli yapmak istediklerini ve yaşayamadıklarını sanal bile olsa burada yaşayabilme şansına sahipler.Birçok kişi bu sapkın fıkırlerını reelde taşımakda. Karşınızdaki size kendini ne kdr anlatırsa o kadar tanırsınız. Yalanlar uzerıne kurulu bir muhabbetde olabilir.Tamamen göz boyamak emellerıne ulaşmak içinde olabilir. Özellikle gençlerin dikkat etmesi gerekir bu tür ortamlara. Eğer yeniyseniz ve tecrubenız azsa kolay lokma olabılırsınız.Sizi kırabilirler. Duygularınızla oynuyabilirler. Maddi manevi her konuda zarara uğrayabilirsiniz. Çünkü ekranın karşısındaki kişinin kim olduğunu sizin için ne düşündüğünü bilemezsiniz.Dikkat ettiyseniz Sohbet odalarına giren ve o tarz ortamlarda takılan kişilerde bir özgüven,bir ego,bir ben merkezcilik,bir havalar,tafralar ben bildimler  çokmu abarttım ne (think)  Herneyse işte olduklarından farklılar..Reel hayatta tavşanlar burda bildiğiniz Aslan.. yakarım ,yıkarım ,heyt sen kimsin vs .kelımelerı gözümüze soka soka tekrarlarlar.Burası Sanal ! Burası egoları tatmin etme yeri !Kötü yanları olduğu kadar iyi yanlarıda var tabiki .Şimdi onları es geçmiyelim..Mesela bazen sıkı dostlukların bulunabiliceği bir yer..Sonra chat ortamlarında tanışıpta evlenenler var. Eğlence, sohbet ,gırgır, şamata ne ararsanız var sanalda.Bu tür ortamlara ne amaçla girdiğiniz çok önemli. yaş sınırlaması olmaksızın bir çok kişinin girip zaman geçirdiği yerler sohbet odaları .istediğinizi söyleme özgürlüğüne sahipsinizdir ve tabiki şayet utangaç ve çekingen bir yapıya sahipseniz sizin için ideal bir yer. Klavye elinizin altında kelimeleri savurun gitsin.

 

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
797 okuma
23 Aralık, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?