Sohbet İletişim Kurmanın En Kolay Yoludur

Sohbetin insanların ikili ilişkilerinde önemli olduğunu biliyoruz. Ancak burada ikili ilişkilerden daha ziyade insanın kendi içerisindeki fırtınanın da taşmasını engelleyen bir özelliğinden bahsetmek gerekir. İnsan bir başkasıyla sohbet ederken aslında kendisini de rahatlatmayı seçmiştir. Çünkü ancak bu sayede deşarj olacaktır. İnsanın sohbet arkadaşından beklediği şey kendisini tasdik etmesidir. Yani karşınızdaki dostunu dediğiniz insan sizi ne kadar fazla onaylarsa kendinizi de ona o kadar yakın hissetmeye başlasınız.

İşte bu konuda sohbet sitelerini size her zaman örnek gösterebiliriz. Çünkü sohbet sitesinin amacı farklı insan gruplarını bir araya getirmek ve onların özgür fikirlerini ve düşüncelerini birbirlerine iletmesini sağlamaktır. Genelde sohbet sitesi denildiğinde akla ilk önce tedirginlik gelir ancak bir üyelik açıp da sohbet etmeye başlayınca bu konuda bir sıkıntının olmadığını görürsünüz. Tedirginliğin nedeni bu sitelere üye olduğunuz da kişisel bilgilerinizin üçüncü şahıslarla paylaşılıyor iddiasıdır. Ancak sitemiz başta olmak üzere hiçbir sohbet sitesinde kişisel bilgiler üçüncü kişilerle asla paylaşılmaz. Üstelikte kendi isminizle değil de bir nick ile sohbetinizi gerçekleştirdiğiniz için siz istemediğiniz sürece sizi başka kimse tanımayacaktır.

Sohbet sitelerinin binlerce kullanıcısı vardır ve bu nedenle de güvenli olduğu bilinmektedir. Çeşitli sohbet odalarına girerek istediğiniz bir muhabbete de dahil olabilirsiniz. Sohbet sitelerinin amacı insanlara fayda sağlamak ve zamanı dolu, dolu geçirmektir. Üstelik mobil uygulamalar sayesinde de herkesin cebine kadar girmeyi başarmış ve bu nedenle de çok rahat bir biçimde nerede olursanız olun anlık mesajlaşmaları kullanabilirsiniz.

Sohbet bir konu üzerinde konuşmak tartışmak ve fikir alışverişinde bulunmak demektir. Bu bir anlamda da insanın kendi bilgi ağının genişletilmesidir. Dolayısıyla sohbetin adı bazen İslami Chat olabilir bazen de farklı konular. Burada tercih size aittir. Sohbet anında insanın keyiflenmesi için pek çok neden vardır. Çünkü sohbet aynı zamanda insanları birbirlerine daha fazla yakınlaştırır. Sohbet ederek fikirlerinizin bütünleştiği insanı bulabilirsiniz.

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
633 okuma
23 Temmuz, 2017
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?