Sohbet Ederek Terapi Mümkün mü?


Sohbet Ederek Terapi Mümkün mü?

Sohbet etmek bireyler için bir ihtiyaçtır. Paylaşmak ve konuşmak insan doğasında mevcut olduğundan, kişilerde dertlerini, isteklerini, taleplerini ve dileklerini konuşarak ve anlatarak ifade ederler. Kimi insan asosyaldir, kimisi de sosyal. Hiç fark etmeksizin her iki gruptaki kişiler sohbet ihtiyacı duyarlar, sosyal ya da asosyal olması bir şey değiştirmez. Muhabbet etmek, sohbet etmek hem ihtiyaç hem de bir çeşit terapi yöntemidir.

Sohbet Sitelerinde Arkadaşlık

Şu günlerde internet ortamında bulunan sohbet odaları sayesinde, asosyal olarak tarif edilen kişiler bile rahatlıkla arkadaş edinip, sohbet imkanını bulmuşlardır. Sohbet odasında arkadaşlık ve dostluk kurmak kişiyi hayata bağlar. Yeni şeyler öğrenir, kendi bildiklerini diğer arkadaşlarına aktarır, sonuçta herkes her şeyi bilemez. Herkes bilgilerini paylaştığında bilgi faydalıdır. Bilgisi olan kişi bu bilgiyi kimse ile paylaşmazsa kendine saklar kimseye söylemezse o bilgi hiç bir işe yaramaz. Her bilgi elbet bir gün birine gerekli olacaktır. Sohbet sitelerinde filizlenen aşkları ve kurulan yuvaları da görmemezlikten gelmemek gerekir. Sohbet sitelerinde sesli ve görüntülü görüşme imkanı olmasından dolayı, kişiler özel odalarda sesli ya da görüntülü görüşerek ve chat yaparak arkadaşlıklarını ilerletebiliyorlar. İlerletmek bir yana aşklar bile doğabiliyor. Sohbet sitelerinde tanışıp evlenen ve yuva kuran azımsanmayacak sayıda örnek vardır.

Sohbet Ve Terapi

Kimi insan da derdini kolay kolay anlatamaz. Hatta tanıdığı bir kişiye anlatması daha da zordur. Fakat online sohbet sitesi ve odalarında kurulan arkadaşlık ve dostluklarda insanlar dertlerini ve problemlerini rahatça birbirleri ile paylaşabiliyorlar ve birbirlerine fikir veriyorlar. Bu sayede hem dertlerini anlatıp içlerini döküyorlar hem de dertlerine dermen buluyorlar, yani bir nevi terapi programı bile denebilir sohbet sitelerinde yapılan sohbetlerin. Durum böyle olunca elbette oldukça fazla kullanıcı sohbet sitelerine üye olup bu fırsatlardan yaralanırlar.

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
541 okuma
23 Temmuz, 2017
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?