Sohbet

Her geçen gün hayatımıza dair sıkıntılar ve yorgunluklar artmakta. Hem yorucu iş temposu hem kişisel sorunlar insanları biraz daha kendi kabuğuna çekilmeye zorluyor. Dışarı çıkmak, eğlenmek yaşın artmasıyla beraber gözümüzde büyüyor. Dışarıda geçirilecek zaman yerine sakin bir dinlenmeyi tercih edilir hale geldi. Özellikle yetişkin bireyler için evde yapılacak şeyler daha sınırlı. Ancak bunun içinde teknoloji bize nimetlerini sunmuş durumda. Yetişkinler için oluşturulan sohbet sitelerinde hem eğlenceli vakit geçirebilir, hem de hayatınıza bir renk katabilirsiniz. Çoğu zaman hayatın yoruculuğundan, kalabalıklığından ve sıkıntısından bıkmış insanlar buralarda eğlence adına bulunuyor. Gündemin yarattığı gerilimden uzak kalmak, biraz olsun kafa dağıtmak aslında çok zor değil. Sadece bir tık uzağınızda. Bu sitelerde yeni arkadaşlıklar kurabilmekte mümkün.Bu arkadaşlıklarınızı reel hayatınızda da devam ettirebilir böylece sadece sanal dünyada kalmamış olursunuz.

Bir Partner Macerası

Ayrıca yeni bir ilişkiye başlayabilir, partner bulabilirsiniz. Artık günümüzde sanal platformlardan yapılan tanışmalar sonucu evlenmelerde artmış durumda. Eğlence için ya da daha ciddi ilişkilere burada adım atabilirsiniz. Çok fazla insanın yer aldığı bu platformlarda kendi tercihleriniz doğrultusunda ilişki kurabilirsiniz. Yani tamamen sizin isteklerinize bağlı. Hem isteklerinizi ve taleplerinizi karşı tarafa iletmek reel hayatınıza göre çok daha kolay. Bu sohbet ve chat sitelerini sadece bir eğlence için de kullanmak zorunda değilsiniz. Ciddi ve ileriye dönük sohbet etmek istiyorsanız elbette bunun için gelen sizin gibi başka insanlar da olacaktır. Yani bunlar tamamen sizin taleplerinize bağlı. Ayrıca bu ortamlarda taleplerinizin ne olduğunu karşı tarafa iletmek çok daha kolay. Reel hayatınızda söyleyemediğiniz, utandığınız, çekindiğiniz şeyler bu ortamlarda çok daha kolay dile getiriliyor. Çünkü sizin görüşlerinizde olan insanlarda bulunduğu gibi sizi yargılayacak insan sayısı da oldukça az. Sanal ortamlardan yapılan o kadar artmış durumdaki bu sitelere ulaşma imkanı mobil olarak da mümkün. Bilgisayar üzerinden sohbet platformlarına girmek için zaman bulamıyorsanız bunu mobil olarak gerçekleştirebilirsiniz.Artık telefonlar elimizden düşmüyor. Günlük yaşantımıza devam ederken, iş hayatımızda bu sohbet sitelerine girebilmek de çok kolay. Hem bunun için oluşturulan aplikasyonlardan hem de web üzerinden bu sitelere ulaşabilirsiniz. Yani teknoloji bu siteleri günün her saatinde önümüze sunuyor.

Kendinize Hem Ruhen Hem Mesafe Yakınları

Bunun yanında kendi şehrinizde bulunan kişilerle de tanışma fırsatınız var. Her sitede farklı şehirlere ait olan odalarda bu kişilerle sohbet edebilirsiniz. Yapılan tanışmaları görüşmeye döndürmek için sohbet etmek isteyen kişiler çok fazla. Ancak bunun engeli farklı şehirlerde olmak. Bunun da çözümü var elbette. Sohbet sitelerinde aynı şehirlerde olan kişileri buluşturmak için oluşturulan odalar var. Böylece bu tanışmaları görüşmeye döndürmek de daha kolay olur. Aslında çok yakınınızda bulunan ama hiç tanışma imkânı elde edemediğiniz kişilerle tanışabilir, çok yakın arkadaş olabilirsiniz. Hatta bu odalar sayesinde bir ilişki yaşayabilirsiniz. Çünkü sanal dünyada yaşanan ilişkiler genelde sanal olarak kalmakta. Farklı bir şehre gitmek görüşmek oldukça zor. Hem de henüz karşınızdakini tam olarak tanıyamadan. Aynı şehirlerde yaşıyorsanız bu çok daha kolay olacaktır. Hem tanışma imkânı hem de karşınızdakini daha iyi tanıma imkânı sunar. İzmir, İstanbul, Ankara, Adana gibi birçok ilden arkadaş bulabilirsiniz. Böylece hem farklı kültürleri tanırsınız hem de ülkenin her yerinden arkadaşınız olur. İstanbul gibi ülkenin metropol, en kalabalık, en güzel şehrinden ya da İzmir gibi kızları ile meşhur şehrinden arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Böylece hem farklı kültürlerle tanışır hem de farklı insanlarla görüşme imkânı sağlarsınız.

Sohbet Uygulamaları Her Yerde

Tüm bu sohbet imkanının yanında teknolojinin gelişimi ile farklı uygulamalarda çıktı. Bunlardan biri sesli sohbet. Yazmak yerine sesli olarak sohbet etmek hem daha kolay hem daha keyifli. Bu sohbet siteleri aracılığı ile normal bir tanışmadan farkı olmadan yeni insanlarla tanışmak mümkün. Daha önceden bu tür sohbetler sadece yazışmalı olarak yapılıyordu. Doğrusu teknoloji buna imkân veriyordu. Yani karşınızdakinin kim olduğu sadece onun anlatımı ile biliniyordu. Görme şansı anca resimlerde ya da sağlanan bir görüşme ile mümkündü. Elbette bu da insanlara daha korkutucu geliyordu. Sanal dünyada her türlü insan bulunmakta.Sohbet siteleri üzerinden yapılan sohbetlerde insanlar daha çekimser kalıyor, karşı tarafın bilinmemesi ve bu gizem kimilerine çekici gelirken kimilerine endişe uyandırabiliyordu. Teknolojik hayatın gelişmesi ile beraber sesli sohbet imkânının yanında kameralı sohbet imkânı da geldi. Sesli sohbet size karşınızdakini daha çok tanıma imkânı verir. Bunun yanında karşınızdaki kişinin tercihlerinize uygun olup olmadığını daha kolay anlarsınız. Hatta seslinin yanında kameralı sohbet daha çok tercih edilmekte. Bu sayede karşınızdakinin fiziğini, tavrını daha net anlayabilirsiniz. Artık herkesin kendi tercihleri doğrultusunda talepleri var. Bu talepleri günlük yaşantınızda bulamamış olabilirsiniz. Ya da henüz böyle biri karşınıza çıkmamıştır. Ancak çok uğraşmak istemiyorsanız bu sitelerde istediğinizi çok daha kolay bulabilirsiniz.
Güvenliğinizi İhmal Etmeyin

Elbette bu aşamada dikkat edilmesi gereken şey dikkatli olmak ve güvenli uygulamaları kullanmak. Her türlü insanın bulunabileceğini unutmamak ve kendinizi tehlikeye atmamak en doğrusu. Özellikle kameralı sohbetlerde karşınızdakinin kim olduğuna dikkat etmek daha basit. Çünkü hem partnerinizi görebiliyor hem de sesini duyabiliyorsunuz. Yani aslında normal bir tanışmadan çok farkı yok. Bu kullanımın artması ile beraber üyelik sayıları da artıyor. Hem kadın hem erkek kullanıcı sayısı oldukça fazla.  Bu kadar kişi her biri farklı istekler için bu platformları kullanıyor. Yeni insanlarla tanışmak, eğlenmek, farklı bir zaman geçirmek ya da size özel amaçlarınız varsa gerçekleştirebilirsiniz. Hangi amaç için geldiğiniz, ne yapmak istediğiniz, tanışmalarınızı sürdürmek tamamen size kalmış durumda. Çok kısa sürede ulaşabileceğiniz bu sitelerde sizleri bekleyen birçok kişi var.

Kurulan Arkadaşlık Arz ve Talep

İnsanlar kimi zaman sohbet siteleri adreslerinde girdiğin de edindiği dostluk ve arkadaşlıkların bir noktaya varmasını beklemektedirler ve bu bir süre sonra belirli arz talep ve cinsel sohbet içeriğinde istekler oluşturmakta kişilerde. Biz bunun da yanı sıra elit ve mütevazı bir ortam amaçladık ve bu amaç için çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Buradan tanışarak ikili ilişkinizin hangi noktaya geldiği tabi ki bizleri ilgilendirmemek ile birlikte hak vermez. Ancak bu tür cinsel durumlarda mutlaka bunun genele ve diğer kullanıcılara yansımamasına özen gösteriyor ve sizlerden de rica ediyoruz. Çünkü ister istemez bu konuda rahatsızlık duyacak ve yetkili arkadaşlarımıza şikayetlerini iletecek sizden başka kullanıcılarımız da olacaktır. Bizimle sohbet etmeye ve ettirmeye her zaman devam edin.

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
725 okuma
24 Aralık, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?