Sanal ve Kadın

Değerli dostlar bugünkü konumuz sanal ve sanaldaki kadınlara dair. özellikle evli bayanların sanalda zaman geçirmelerinin sebeplerini konuşucaz.Bir kadın,bir Anne,bir eş neden sanalda zaman geçirir ve chat sohbet ortamlarında bulunur.Günümüzde her bayanın elinin altında internet mevcut.İsdedikleri herşeyi araştırma ve öğrenme şansına sahipler.Fakat çoğu bayan sohbet kanallarında takılmanın ve sohbet etmenin daha zevkli olduğunda hemfikirler.peki neden?Neden sohbet etme ihtiyacı duyuyorlar ? Reel hayatlarında böyle bir imkanları yok mu? yoksa arayış bir macera heves mi onlardaki..yaşayamadıklarını yaşamak mı?

Bence kadınları sanala sürükleyen öğe  mutsuzluk .yalnız ve mutsuzsanız her türlü arayışa açıksınızdır. Tabiri caizse radarları açıp mutluluk sinyali gelen her yöne doğru ilerleyebilirsiniz.Bunu size yaşanmış  gerçek bir örnekle açıklıyayım… Bende sanalda chat ortamlarında bulunan biri olarak haliyle bir çok arkadaş edindim.Birbirinden farklı karakterler ve hikayeler var her nick in altında. Dinlemek ve anlamak lazım her bir bireyi.Konunun baş kahramanı sevda.. Sevda 29 yaşında ve 2 çocuk annesi..Ankara da yaşıyor. Küçük yaşta ailesinin onayıyla görücü usulü ile evlenen bir kadın.Birçok hayali yüreğine sığdırıp evlenen fakat hiç bir hayali gerçekleşmeyen biri.Sevdanın eşi umursamaz ve ilgisiz bir kişilik.Evlenme nedeni sadece ihtiyaçları karşılansın diye. Gönlünü hoş tutan ,çocuklarına bakan.yemek yapan bir hizmetçi onun için sevda..Arlarındaki uçurum git gide büyüyordu.Sevda kendini tamamen çocuklarına adamıştı.Eşinden hiç sevgi ilgi görmeyen sevda bu duruma üzülüyordu. Etrafındaki arkadaş dostlarının eşleriyle olan diyaloglarını gördükçe içten içe kahroluyordu . Ama kader diyip boynunu büküyordu. 2 evladı vardı onarın mutluluklarıyla mutlu olmaya çalışıyordu.Düşünsenize her akşam işten eve gelen ve elinde kumandayla koltuğa yayılan bir şahsiyet.Kim tahammül edebilir ki? yüzünde tebessüm bıle olmayan donuk bir karakter. sevda cok uzuluyordu. en çokta çocuklar için onları sevgısız bırakıyordu ve babalarından uzakdı çocuklar.. günler böyle geçti hepp.. Birgün arkadaş ortamında chat kanalları, okey salonları muhabbeti dönüyor. merak ediyor. ve eve gelince googleye çıkan ilk chat kanalına gırıyor.ilk zamanlar ara ara gırıp radyo dınlıyor,soru çözüyor du. sonraları muhabbet etmeye başlıyor.sevda yalanda olsa sanalda olsa mutluydu reelde bulamadığı mutluluğu burda bulmuştu. sohbet ediyor, dertleşiyor, gülüyordu. Artık sanaldan kopamaz hale gelmişti.zamanını burda geçiriyordu.Makalemizin devamı yarın..Sevda nın Taner ile yakınlaşmasından bahsedeceğim.. Takipde kalınız..

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
751 okuma
23 Aralık, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?