Mobil İnternet Kullanımında Rekor Kırılıyor!

Eskiden bilgisayarlar gündelik hayatın vazgeçilmeziydi ve herkes bilgisayar üzerinden işlerini görürdü. Yıllar geçtikçe bilgisayar kullanımı azaldı fakat mobil telefonların kullanımı arttı. Kim bilebilirdi ki böyle bir şey olacağını? Hiç kimse!
Akıllı telefonlar günümüzün vazgeçilmez icatlarından bir tanesi. Çünkü akıllı telefonlar sayesinde artık tüm işlerimizi çok hızlı bir şekilde yapabiliyoruz. Bankaya gitmeden para gönderebiliyoruz veya herhangi bir konser için internet üzerinden bilet alabiliyoruz. Etkinlikleri anında öğrenebiliyoruz. Daha bir çok işimizi bilgisayar kullanmadan sadece akıllı telefonlarımız sayesinde tıpki bir bilgisayar kadar hızlı olacak şekilde halledebiliyoruz. Öyle ki istatistiklerde bu dediklerimizi yanıltmıyor.
İnsanlar son günlerde akıllı telefonlara karşı daha ılımlı ve daha sıcak bakıyorlar. Bilgisayar kullanımı ise günden güne düşüyor. Son istatistiklere bakıldığı zaman ilk defa mobil internet kullanımının bilgisayar internet kullanımını geçtiği görülüyor. Akıllı telefonlardan daha fazla internette sörf yapılıyor veya oyun oynanıyor. Bilgisayarda sandalyenin başında oturmaktansa akıllı telefonlar her an yanımızda oluyor. Yani sabit yerde kalmak zorunda olmuyoruz.
Ekim ayının istatistiklerine göre 51.3’lük kısımda mobil internet kullanıcıları yer alıyor. Yani Ekim ayında en çok mobil internet kullanılmış. Masaüstü kullanım oranı ise %48.7’de kalmış. Web sitelerini artık daha mobil uyumlu döşemeniz gerekiyor. Arama motorlarıda artık sitenin mobil uyumlu olup olmadığını daha fazla kontrol eder halde. Önümüzdeki günlerde herşeyi daha net bir şekilde göreceğiz!

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
794 okuma
22 Aralık, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?