Mobil Arkadaşlık Ortamı

Mobil Arkadaşlık Ortamı güzel dostluklar içersin de olduğu zaman bir hayli keyiflidir. Günümüz de eski zaman dan bu yana teknoloji sürekli yenilenmekte ve gelişmektedir. Ve geçmişte insanların sosyal aktiviteleri daha azdı ve kısıtlıydı. Cep telefonlarımız dan arama veya sms mesaj atarak haberleşirdik. Bu yüz den arkadaşlarımızla ve akrabalarımızla daha az konuşurduk görüşürdük ve hal hatır sorardık. Şimdi ise teknoloji bilim adamları sürekli geleceğe çalışarak yatırım yaparak yenilikleri piyasaya sürmektedir. Böylelikle günümüz de bir çok sosyal ağlar gelişerek insanların daha rahat ve kullanışlı hale getirilerek kullanımına sunulmuştur.

Özellikle Mobil Arkadaşlık Ortamı akıllı cep telefonların (İOS,Android vesaire sistemi) geliştirilip tasarlandıktan sonra sosyal çevremiz daha aktif hale gelmiş oldu. Akıllı cep telefonlar model ve sistem olarak her daim zamanla bir üst seviyeler de hazırlanıp piyasaya satışa sunuldu. Bunu fark eden insanlar alıp kullanmaya başladılar ve daha faydalı olduğu yönünü keşfettiler. Zamanla gelişen akıllı mobil cep telefonlar dan sonra internette yeni sosyal aktiviteler uygulamalar yapılamaya başladı. Özellikle Facebook ilk çıktığın da insanlar tarafından çok ilgi duyuldu. Çünkü insanlar eski arkadaşlarını,okul arkadaşlarını,iş arkadaşlarını vesaire isim soy isimden bularak gerçek hayatın da ki arkadaşlıklarını çoğalttı ve çevresini genişletti.

Arkadaşlıklarını taze tutmak için Facebook çok faydalıydı. İnsanlar Facebook da anlık yazılı iletilerini ve günlük resimleri albümlerini arkadaşlarına paylaşım yaparak kendinden haberder ediyordu. Sürekli sohbet içerisin dede olup arkadaşlıklarını koruyordu. Daha sonrasın da instagram,whatsapp vesaire çıktı ve artık eski devir deki sms olayı tamamen bitmiş durumdadır. Whatsapp tan kolaylıkla sohbet ediliyor ve resim anlık ileti şeklin de daha pratik ve hızlı bir şekil de ister bireysel ister grup arkadaşlık şeklin de sohbet edebiliyorlar. Mobil Arkadaşlık Ortamı böylelikle daha da ön yüze çıkmaya başladı. İnsanlar kullanışlı olduğu için tercih etmeye başladı. Haberleşmesi hem kolay hem de hesaplıydı. Bakalım ileri ki teknoloji karşımıza daha neler çıkaracak beklemedeyiz.

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
750 okuma
26 Temmuz, 2017
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?