Kimse vazgeçilmez degildir

Günümüz de, çoğunlukla toplum içerisin de yaşantılar da kimi zaman, ihtiyaç döngüsü kimi zaman ise, belirgin his yönergesi ibaresinde, vaz geçmek,ifadesinde çağdaştırma yapılması söz konusu olmaya başladı. Ben şahsım adına sizlere vaz geçilmez olanağını ortadan kaldırıyorum.Bir yönetim de yıllarını verirsin bu senin için emek vermiş durumunu göz önüne getirir, ancak bu olaya tek taraflı bakmamalısınız. Çünkü sen yıllardır bulunduğun,yönetim de emek vererek harcarken, başarınızı, ömrünüzü kariyerinizi orada kazandığınızı unutuyorsunuz.

İnsan öncelikle neyden ne için vazgeçilmez olduğunu bilmelidir. Duygusunu tavırlarınla karıştırıp düşünce olağanıyla birlikte öne süren her kişi, vaz geçilmez olduğunu sanar.lakin şu olay bir gerçektir ki, ”vaz geçilmez” çok farklı kavramlar da, yer almaktadır. Düşünün ki bir iş sektöründesiniz. Patron ile ikili tartışmaya girdiniz. Ve göreviniz olan,
Muhasebe ile ilgili bir sorun olduğunu ve patronun bu sorunu araştırmaya yönelik çalışmalara koyulduğunu düşünün.. Siz çıkıp burası benim kontrolüm altında, ben yönetiyorum gibi ifadelerle,ortadan haklı konumunda çıkmaya çalışamazsınız. Çünkü eğer patron bir araştırmaya giriyorsa, demekki sizin o bölüm de, bir eksikliğiniz olmuştur… Ve hata üstüne, hata..Tutup patron’a muhasebe bölümünü ben yönetiyorum deme hakkına sahip olmadığınızı da, patron sizi yönetmeniz için oraya yerleştirirken bunu da aklınızın köşesinde, tutmalısınız..
Aksi halde çoğunlukla gündem de, olan ”KİMSE VAZ GEÇİLMEZ DEĞİLDİR” sözünü kendinizde arayabilirsiniz

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
784 okuma
23 Aralık, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?