İnternet Evlilikleri Neden Uzun Sürüyor?

Yapılan araştırmalar sonucunda internet üzerinden tanışılarak evliliğe uzanan ilişkilerin günümüzün en sağlam evliliklerini oluşturduğu sonucuna varılmış. Aslında bu haberi okuduğumda şahsen ben şaşırmadım. Çünkü o kadar fazla neden var ki internetten tanışma ile gerçekleşen evliliklerin mutlu süründürülebilmeleri için… Yazımızda bu nedenleri ele alacağız. Bakalım neden uzun süren ve mutlu evlilikler internetten çıkıyormuş.

İnternet üzerinden sohbet ortamında bir kere bile yer almışsanız bu ortamda her insanın aslında nasıl biri olduğunu çok rahat sergileyebildiklerini fark etmişsinizdir. Kendilerinin karşısındaki insan ile göz göze gelmemesini fırsat bilenler direk içerisindeki gerçek duygularını, aklındaki düşüncülerini anlatır ve eteklerindeki tüm taşları dökmeye başlar. Böylece sadece yazışma ile tanıdığımız bir insanı yüz yüze tanımaktan çok daha iyi bir şekilde tanıma fırsatını yakalamış oluruz. Sadece tek bir tehlike vardır ki o konuda her zaman sanal ortamda dikkatli olunması gerekir. İnsanlar bazen hayallerini ve olmak istedikleri insanı kendisiymiş gibi karşısındakilere anlatma yolunu seçebilirler. Böyle bir duruma karşı hazırlıklı olmak ve hep acabaları içimizde tutarak araştırmacı ve takipçi olmak gerekir.

Yüz yüze görüşmemiz sırasında karşımızdaki insana soramayacağımız soruları sohbet siteleri içerisinde yazışma aşamasında rahatlıkla sorabiliriz. İnternet ortamının belki de birbirini yeni tanıyan iki insana sağladı en güzel güzelliklerden biri de budur. Utanma ve çekinme duyguları biraz daha hafifler ve özgürleşiriz. Aynı şekilde karşımızdaki insanların da bizlere daha rahat bir şekilde soru sorabilmeleri ile birlikte daha sağlam tanışmalar gerçekleştirmemiz mümkün hale gelir. Bir evliliği sağlam kılan temellerden bir tanesi de çiftlerin birbirlerini iyi tanıyabilmeleridir.

Tüm bu avantajlar doğrultusunda internette yer alan sohbet siteleri ile tanışma gerçekleştiren çiftlerin daha mutlu ve uzun süreli bir evlilik yaşadıklarına şaşırmadım. Yazımızda da bahsettiğimiz gibi, bu ortamlarda dikkat edilmesi gereken önemli hususlar da var. Bu hususlara bilinçli yaklaşıp tehlikeleri bertaraf edebilecek bir kişi için mutlu evliliğe açılan kapı sohbet odaları ve chat odaları içerisinden geçebilir. Sizce de mümkün değil mi?

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
936 okuma
22 Aralık, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?