internet Download Manager

Internet Download Manager, bilgisayarınıza kurduğunuz andan itibaren tüm indirme işlemlerinizi yönetecek olan mükemmel bir İnternet indirme hızlandırıcısı. Günümüzde yüksek hızda internet bağlantıları çok yaygın olsa da, bu internetten indirme konusunda zaman zaman yardıma ihtiyaç duymayacağımız anlamına gelmiyor. Civardaki en hızlı yönlendiriciye sahip olsanız da, Internet Download Manager’a (Idman olarak da bilinir) bir bakmalısınız; çünkü gerçekten çok fazla şey sunuyor.

Internet Download Manager arayüzünden yeni indirmeler ekleyebiliyorsunuz, ama uygulamanın bağlantıları kendisinin yakalamasına izin vermek daha yaygın. Bu da, belirli bir dosya türüne her tıkladığınızda (ki bu yapılandırma seçenekleriyle belirtilebilir), işi tarayıcının yapmasına izin vermek yerine Internet Download Manager’in indirme işlemini kendisi gerçekleştireceği anlamına geliyor. Her şey otomatik: bir uygulamadan diğerine geçmek, kopyala yapıştır yapmak, can sıkıntısı yok.

Internet Download Manager bağlantıyı yakaladıktan sonra, dosyayı hemen indirebilir veya daha sonra indirmek için kaydedebilirsiniz; ki o an tüm bant genişliğinizi kullanmak istiyor ve bilgisayarınızı gece açık bırakmayı planlıyorsanız bu iyi bir alternatif olabilir. İndirme işlemlerini başlatmadan önce özel kategorilere ayırabilir ve bağlantı koparsa veya kesilirse kaldığı yerden devam ettirebilirsiniz.

Hızlı indirme

Internet Download Manager indirme işlemlerini hızlandırıyor, ancak bu İnternet bağlantınızın hızına bağlı. Yani, şu eski moda 56K modemlerden birini kullanıyorsanız ışık hızında indirme yapmayı beklemeyin. Internet Download Manager sunucularda birden fazla iş parçacığı kullanarak oldukça tatmin edici indirme hızlarına ulaşabiliyor.

Internet Download Manager’in yapılandırma menüsünde, kendi antivirüs yazılımınızı kullanarak dosyaları virüslere karşı taramak ya da programın bant genişliği kullanımını sınırlamak gibi indirme işlemlerinizi yönetmeye ayrılmış çok sayıda işlev ve araç görüntüleniyor. Ayrıca sunucu doğrulama ve proxy, FTP ve HTTPS sunucuları desteği de var.

Internet Download Manager işini oldukça iyi yapıyor ve İnternet bağlantı hızınız normalin üzerinde bile olsa bu uygulamayı bir denemelisiniz.

 

 

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
970 okuma
20 Aralık, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?