Chat Sitelerinde Sıkça Sorulan Sorular

Chat sitelerini ilk kez kullanan kişilerden yada sürekli kullanan kişilere kadar sıkça sorulan merak edilen sorular vardır. Bizde bu soruları derleyerek sizlere cevaplarıyla birlikte mümkün olduğunca anlatmak istedik. Tüm bunların haricinde sormak istediğiniz diğer soruları, konunun altından yorum atarak da sorabilirsiniz, en kısa sürede cevaplamaya özen gösterip konunun devamına ekleyeceğiz.
1- Chat odası içerisinde uygunsuz (argo) kelimeler kullanan kişiler olması durumunda nasıl müdahale ediliyor?
1- Chat odalarımızda herkes eşittir, kimseye özel muamele gösterilmemektedir. Uygunsuz kelime kullanan bu tarz kişiler aynı dakika içerisinde sayfadan uzaklaştırılır ve mesaj atılamaz hale getirilir.
2- Özel sohbet nasıl olur? Konuşmalarımızı başka kimse görür mü? Özel sohbet nasıl kapatılır?
2- Özel sohbet konuşmasına geçmek istediğiniz kişinin üzere çift tıkladığınız anda, size özel mesajlaşma bölümü açılır. Konuşmalarınızı 3’üncü bir kişi göremez yada müdahele edemez. Özel sohbet seçeneğini kapatmak isterseniz sohbet sayfamızın tam üstünde bulunan özel mesaj açık seçeneğini işaretlediğinizde durum kapalı olarak değişir.
3- Nickname nasıl değiştirilir?
3- ”/nick” yazısı sabittir sonrasında vermek istediğiniz nickname yazabilirsiniz. Örnek olarak /nick deneme yazdığınızda nickiniz deneme olarak değişmiş olur.
4- Kullanmış olduğum nickname başkaları tarafından kullanılabilir mi?
4- Kullanılabilir, ancak nick kayıt etme seçeneğini kullanarak belirlemiş olduğunuz nickname bir daha chat sayfasında başkası tarafından kullanılamaz.
5- Telefondan chat yapabilir miyim?
5- Elbetteki yapabilirsiniz, akıllı cep telefonuna sahip tüm cihazlardan internet erişimi olduğu sürece giriş yapabilirsiniz.

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
866 okuma
23 Aralık, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?