Chat Odaları

Chat Odaları

 

Chat bilindiği üzere insanların internet platformu üzerinde bir araya gelerek oluşturdukları topluluk neticesinde birbirlerine yazmaları demektir. Bu yazışma sonucunda ise derin bir muhabbet alır başını gider. Aynı zamanda bu sohbet bazen o kadar ileri gider ki evlenen insanlar, nişanlananlar, uzun süreli arkadaşlıklar hatta abla kardeş ilişkisi bile başlamaktadır. Teknoloji oldukça hızlı bir şekilde ilerlerken son zamanlarda sesli chat, mobil chat gibi farklı eylemler de karşımıza çıkmış bulunuyor. Chat odaları ismi nereden gelmiştir, neyi ifade eder merak edenler için detaylandırmayı ihmal etmiyoruz elbet!

Neden Chat Odaları?

Chat’e girenler çok iyi bilirler ki bir chat sitesine girdikleri zaman o chat sunucusunun sahibi tarafından belirlenen isimlerle odacıklar belirlenir. Mesela Zurna, Ankara, Sohbet, Aşk, İzmir, Ankara, Eğlence vs. vs. daha da arttırılabilir bir yöntemdir. O an chat sitesinin sahibi hangi kanal ismini koymak isterse onu koyabilir. Buradaki mantık ise tamamen şudur. Chat yapmak isteyen bir kişi girdiğinde orada #Ankara kanalını görüyorsa muhtemelen kendisinde Ankara’da ise o kanal içerisinde Ankaralılar var diyerek giriş yapacaktır. Aslında amaç oraya Ankaralıları toplamak olsa da yine de karışıktır. Evet, Ankaralılarda orada mutlaka olacaktır. Yine #eğlence kanalı üzerinden de örnek verebiliriz. Burada memleket ayrımı gözetmeksizin amaç o kanalın içerisindekilerin eğlence amaçlı girdiklerini göstermek adına isimlendirilmiştir. Dikkat ederseniz eğer özellikle bazı chat sitelerinde #oyun kanalları bulunmaktadır. Burada ise aslında soru-cevap oyunları oynanmaktadır. Oyun için chat yapacaklar bu kanallara giriş yapabilirler. Bunun haricinde ise oyun oynadıkça puanlar toplanıyor. İlk 5 ya da ilk 10’a girenlere haftalık ödüller verilebiliyor.

Chat Odaları Size Hitap Ediyor mu?

Chat odaları denildiği zaman aklınıza bir sürü örnek gelebilir. Çünkü oldukça detaylı bir şekilde sizlere bunun izahını, açıklamasını yaptık. Peki, o kadar kanal ismi yerine sadece 1 adet kanal ismi olmuş olsa fark eder mi? Bu sorunun cevabını sizler verebilirsiniz. Ayrıca chat odaları içerisinde en çok eğlendiğiniz gerçekten amacına hizmet ettiğini düşündüğünüz kanallar olabiliyor mu? Tüm bu soruların cevaplarını chat sitesine girerek daha iyi verebilirsiniz.

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
611 okuma
10 Temmuz, 2017
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?