Bolu Sohbet

Doğa güzelliklerinin yaşandığı ilk akla gelen şehirlerden birisi de Bolu şehrimiz olarak da söyleyebiliriz. Temiz havası ve doğa güzelliği ile bizlere yeşilin huzurunu belirten şehir olarak da Bolu’ yu tanımlayabiliriz.

Bolu şehrinin tarihi Hitit dönemlerinden başlamaktadır.  Friglerin ilk olarak yönetiminde olan Bolu şehri daha sonrasında Persler yönetimine geçmiş bulunmaktadır. Bitinya Krallığı zamanında da Bolu’ nun bu krallığa bağlı yaşadığı belgeleri de bulunmaktadır.  Bu krallığa ait belgeler, arkeolojik kazılar ve tarihi eserler günümüzde de Bolu’ da bulunmakta olduğu da bilinir.

Türkmenlerin yerleşmesi 1071 yılında ki Malazgit zaferi sonrasında başlayan Bolu şehrinde bu şehrin fethi de Horasanlı Aslahaddin tarafından gerçekleştiği bilinmektedir.

Bolu’ nun Türk tarihinde önemli bir yeri olmasında neden olan diğer bir sebep ise Osmanlı’ nın kuruluşunda en büyük etken olan şehirler içinde yer almasıdır.

Osmanlı hükümeti zamanında savaşlar için kritik kararlar toplantılarının yapıldığı şehir olarak da bilinmektedir. Cumhuriyet kurulması ile birlikte M. Kemal ATATÜRK tarafından 10 Ekim 1923 tarihinde il ünvanını kazanan şehrimiz olmuştur.

Bolu ilimizin 8 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler ; Yeniçağa, Seben, Mudurnu, Mengen, Kıbrısçık, Gerede, Göynük ve Dörtdivan ilçeleridir.

Türk dili ve edebiyatında Bolu şehrinin Yunus Emre ilahi ve şiirlerinin doğduğu şehir olarak da bilinmektedir. Yunus Emre’ nin mezarının bulunduğu da söylenmektedir. Yunuslar köyü bulunmaktadır ve bu köyün bu ismi verilme sebenin Yunus Emre olduğu söylenir.

Eski Türk mimari yapıları ise Bolu’ nun Mudurnu ilçesinde ve Göynük ilçesinde bulunmaktadır.

Türk tarihi hamamları ve hanları da bu şehrimizde bulunur. Yıldırım Beyazıd Hamamı, Orta Hamam, Süleyman Paşa Hamamı tarihi hamamlarına örnek olarak belirtilir.

Çeltikdere Bizans Kilisesi ‘ de Bizanslılar zamanından kalan tarihi bir eser olarak bu şehrimizde bulunur.

Türbeler ise Fatih Sultan Mehmet’ in hocası olarak bilinen Akşamsettin’ in türbesi de şehrimizde bulunmaktadır.

Tokadi Hayrettin Türbesi ‘ de Bolu’ da bulunur.

Bolu Bedava Arkadaşlık Hizmetinizde

Yalnızlıktan bunalan Bolu’ lu arkadaşlarımıza büyük bir müjde ile geldik. Bolu Bedava Arkadaşlık ve Sohbet ortamı hizmetinizde.

Kaliteli arkadaşlıklar ve en iyi chat ortamını sizler için de Bolu Sohbet olarak hizmetinize sunduk. Bolu Chat ortamına katıldığınıza pişman olmayacaksınız. Bolu mobil sohbet uygulamamızda bulunmaktadır. Dilediğiniz her yerden chat ortamımıza katılabileceksiniz.

Bolu mobil chat ortamı ile de keyifli ve rahat bir şekilde sohbet ortamımıza bağlanacaksınız. Türkiye’ nin her yerinden arkadaşlar edinebilecek dilerseniz radyo yayınımızda arkadaşlarınız için isteklerde bulunacaksınız.

Chat ve arkadaşlıkta en kaliteyi sizlere hiçbir ücret almadan bedava arkadaşlıklar sağlamanızı amaç edindik ve ortamımıza en iyi bir ortam haline getirdik .

Kaliteli sohbet ve kaliteli samimi, sıcak sohbet ortamında zaman size artık çok kısa geçmiş olarak gelecek.

Sizlerin rahat ve huzuru için kanal yönetimi arkadaşlarımız da sizler ile birlikte olacaklardır, onlara şikayet ve önerilerinizi her zaman belirtebilirsiniz.

Bizlerde tek amaç ve isteğimiz rahat bir sohbet ortamı ile günün stresini atabilmek ve eğlenceli saatler yaşayabilmektir.

Bu neden ile Bolu Sohbet ortamı tamamen Bolu Bedava Arkadaşlık hizmeti vermektedir.

Gelin ve Bolu chat ortamımız ile birlikte güzel bir muhabbet ve arkadaşlık ortamı sağlayalım.

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
940 okuma
30 Aralık, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?