Bitlis Sohbet

Bitlis Doğu Anadolu Bölgesinin inci şehirlerinden birisi halini almış bir şehirdir. Türkiye’ nin tarih kokan şehirleri içinde yer almaktadır. Bitlis ismi ise bu şehire verilmesinde ki neden bu şehre yaptırdığı kalenin komutanları içinde olan Bedlis adından alınmış bir isimdir.

Tarihi eserleri en bol olan şehirlerimizden birisidir. Urartular zamanından itibaren başlayan tarihi günümüze kadar devam etmektedir. Bu şehirde yaşayan milletlerin bırakmış oldukları tarihi eserler bulunmaktadır. Bu şehrin yüz ölçümü ise 6.707 kilometre kare yer almaktadır.

Bitlis nüfusunun yüzde kırk altısı kırsal alanlarda olup diğer geri kalan yüzde elli dört ise Bitlis merkez de yaşamını sürdürmektedir.

Bitlis ilinin ikliminde ise kış ayları çok sert geçen bir şehrimizdir. Kış çok uzun sürer fakat erken başlayan bir iklime sahiptir.

Arazi bakımından ise dağlık alanlar daha geniştir. Dağlık olarak olan topraklarının yüzde yetmiş bir olarak belirtilebilir.

Bitlis’ de çok fazla depremler oluşmuştur. Bu depremler nedeniyle çöküntüler ile göller oluşmuştur.

Bitlis merkez de tarihi mekanlar ve müzesi ile gezilmesi gereken yerleri de çok bulunmaktadır.

Bitlis şehrimizde yedi türbe bulunmaktadır. Bu türbeler ; Bitlis Küfrevi Türbesi, Ahlat Emir Bayındır Kümbeti, Ahlat Çifte Kümbet, Ahlat Emir Ali Kümbeti, Ahla Usta Şagirt Kümbeti, Bitlis Şeyh Babo Türbesi ve Ahlat Abdurrahman Gazi Türbesi Bitlis’ de bulunan türbelerdir.

Bitlis şehrimizde tarihi camiiler de bulunmaktadır. Bu camiiler Ulu Cami, Şerefiye Külliyesi ve Cami, Gökmeydan Cami, Adilcevaz Cami, Ahlat İskender Paşa Cami tarihi camilerdir.

Bitlis de kaleler de bulunmaktadır. Bitlis Kalesi, Adilcevaz Sahil Kalesi, Tatvan Kalesi ve Ahlat Sahil Kalesi de bulunmaktadır.

Bitlis de kaplıcaları dahi bulunmaktadır. Tarihi bakımdan ve doğa güzellikleri bakımından mutlaka gezilmesi gereken şehrimizdir.

Bitlis Chat Artık Hizmetinizde.

Bitlisli kardeşlerimize müjdemiz var. Bitlis Sohbet artık sohbet sitemizde başladı. Arkadaşlık ortamının en iyisi olan sitemizde sizler için de en iyisi için çalıştık.

Sizlerin kaliteli bir ortamda zevkli ve keyifli saatler geçirmenizi sağlamanızı istedik.

Bizler sizlerin huzurlu ve mutlu sohbet edebilmeniz için her türlü yolların ve muhabbetin kalitesinin nasıl olması gerektiğini düşündük.

Sizlerin rahat sohbet edebilmek dediğimizde aklınıza gelen telefon ile sohbete bağlanabilmek olacağını düşündük ve sizler için Bitlis mobil sohbet uygulaması da sağladık. Mobil Chat keyfini en kolay şekilde yaşamanızı sağladık.

Bitlis Chat ortamımızda sizlerin keyifli saatleriniz yaşamanız için her yolu düşündük. Kanal sohbet ortamları, radyo ve oyun- eğlence ortamlarımız da bulunmaktadır.

Bitlis Bedava Arkadaşlık ortamına katılın ve keyfi sürün.

Aklınıza gelen tüm şehirlerden arkadaşlar edinebilmek istiyorsanız gelin beraberce sohbetler yaşayalım.

Yapmanız gereken çok basit. İster altta ki bulunan link ile, isterseniz üstte bulunan resim tıklayıp bir nick belirledikten sonra bizlerle doyasıya sohbeti yaşamaya başlayın.

Haydi şimdi bekliyoruz.

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
893 okuma
30 Aralık, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?