Baş Ağrısı Diş Ağrısı Grip Öksürük Nasıl Geçer?

Merhaba; Günümüz de bir çok insanların günlük olarak Baş ağrısı, diş ağrısı eklem ağrıları, yanıklar v.b bir çok hastalığa yakalandıklarını görüyoruz.

Çoğu insanlar bu hastalıkların tedavisini bitkisel yolla, kendi imkanlarıyla geçiştirmektedirler. Tabi, önemli bir rahatsızlıkları tıbbı bir tedavi uzman hekimler tarafından kontrol altında çözülmesi gerekmektedir.

Lakin bazı ağrılar, yanıklar v.b durumlar için sizler için derlediğimiz bilgileri huzurunuza sunuyoruz. Gevezeyiz.Net Sohbet olarak Sağlık konusunda hem kullanıcılarımızı hem de Dünya çapında bizleri takip eden kişiler biliçlendiriyoruz.

Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Bir baş ağrısı tüm gününüzü strese sokabilir. Kötü bir gün geçirmenize sebep olabilir.

Ufak bir hastalık görünse de gün boyunca işlerinizi engelleyebilir. Bu gibi durumlarda Açık hava da yürümek, nefes darlığını daha hızlı bir şekilde alınmasına sebep olur.

Bu saye de baş ağrısını biraz azaltabilirsiniz. Ve günümüzde bir çok insanın kullandığı Masaj yoluda en büyük etkendir. Şakaklarınızı kaşlarınızın arasından alnınıza doğru ve burun deliklerinin üzerinden başlayarak göz kenarlarına
doğru cildinizi germe işlemiyle masaj yaparak da baş ağrısını önleyebilirsiniz. Bu işlemi her 5 saniyeye bir gerçekleştirin.

Sıcak bir duş da baş ağrısının geçmesin de en büyük etkendir. Çünkü sıcak suyun vucudunuzla birleşmesi tamamıyla
vucudun gevşemesidir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken olay, Duşa girmeyerek sadece Ayakları sıcak bir su dolu kovanın içinde bekletilmesi ve ardından su ılık olana kadar soğuk su ekleyerek tedavi edilmesidir.Baş ağrısı için günlük olarak direk uygulayabileceğiniz bir kaç işlemi sizlere duyurduk.

Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş ağrıları tamamıyla bir felaket haline gelmiş en azdırıcı ağrılardan birisidir.

Sinir sistemlerinin tetikler ve ağrı tüm vuduna yayılır. Diş ağrısına bir çok yöntem vardır. Bunlardan bazılarını sizlere sunuyoruz.Sarımsak; Ağrıyan dişin olduğu yere ezerek koyun, kısa bir süre içinde diş ağrısı olan yeri uyuşturur ve ağrınızı giderir.Alkol bazlı içeçekler de diş ağrısının olduğu bölgeyi uyuşturur ve ağrıyı ortadan kaldırır. Kekik yağı v.b yağlar da diş ağrısına çözümdür.

Karanfil de diş ağrısının çözülmesine en büyük avantajdır. Diş macunuylada en son olarak güzel bir şekilde fırçaladığınız zaman hiç bir ağrı sorunu kalmayacaktır.

Lakin bunlar tamamıyla geçici çözümdür. Bir diş ağrıyorsa muhakkak Uzman tarafından kontrol edilmelidir..

Çocuklarda Öksürük Nasıl Geçer?

Bir çoğu Anne, Baba’nın şikayeti geceleri azan Çocukların öksürük tutmasıdır. Bu durumlarda gece elde olan ihtimaller de her evde bulundurulması gereken Elma’dır. Elma’nın içerisindeki karışımlar ve organik olması öksürüğü birebir kesmektedir.
Çoğu anneler bilirler ki, Elma suyunu kaynattığınız zaman çekirdeğiyle birlikte çoçuğunuza içirdiğiniz zaman güzel ve rahat bir uyku görebilirsiniz. Tabi bununla devam ederek, ağız, burun yoluylada buhar verebilirsiniz.

Grip Nasıl Geçer?

Eğer nezle olduysanız durumunuz vahim, lakin tebdirleri elden bırakmamalısınız. Şahsen grip olduğum zaman günlük sabah ve akşam olmak üzere 2 adet gripin tükettiğim zaman tamamıyla grip’e yakalanmadan kolayca grip’i önleyebilirsiniz. Kantaron yağı’nın bir kaç damlasıda faydalı olduğu görülmektedir. Maydonoz yaprağı, papatya çayı, kekik v.b çaylar da bu hastalığa iyi gelmektedir.

Öncelikli olarak günümüzde sorun olan, sıklıkla karşılışan hastalıklar bunlardır. Ve elimizdeki imkanlarla engelleyebileceğimiz yollar yukarıdaki şekildedir.

NOT: Her hastalığın muhakkak Uzman Hekimler tarafından kontrol edilmesi Gerekmektedir! Bunu bilerek kullandığımız ilaçları
her bir uzman tarafından reçete halinde alarak kullanalım. Sağlığımız Türk Hekimlerine emanettir!

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
989 okuma
21 Aralık, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?