Aşk Nedir?

 

Aşk nedir, aşk birini delice sevmek midir, uğruna ölmek mi, adına şarkılar yapılan aşklar tarihten günümüzeuzananan hikayeler, ideolümüz olan karakterler, yitip giden kahramanlar. peki ”aşk” nedir. Köpeğimizi sevmekmidir, annemizi arkadaşlarımızı tutkularımız, sabah erken kalkıp akşam geç vakitlere kadar bağlı kalıp çalıştığımız mesleğimidir, aşk bir kişiye bağlı olup diğer tüm nesnelere ilgisiz olmakmıdır.

Tam anlamı ile cevaplanamamış bir çok soru içinde sorularla beraber aşkı anlamamız hala mümkün olmamıştır. nice kadınların yüce sevdaların büyük mimarları olduğu aşk dolu şiirlerin, gençlik ilham kaynağı sevdiğine önceki aşkrollu olan kişinin destanlarından özenerek aşkına ithafen dizeler yazan çok kişiyi ağlatan aşk, duyguları pekiştiren kocaman hüzünlere sebep olan, nice diyarı terk edenler acılar hasretler ulu sevinçlere solmaz tebessümlerin gerekçesidir aşk,
aşk nedir, cevdet bağça’nın dediği gibi ”YAŞAMAKTIR AŞK,, her günü ilk günün heyecanı ile başlamaktır aşk, 70 yaşına geldiğinde diktiğin ağacın sonraki nesiller için meyve vereceğini değil, kendin için meyvesini yemeği ve ikram etmeyi hayal edip düşlemektir aşk aşk, tek bir kişiyi sevip diğer herkese ilgisiz kalındığın da genişletilmiş bencilliktir, aşk, toplumun bir kesimine göre içi hala doldurulamamış boş bir kavramdır, aşk, birlikteliğin sonu evlilikle neticelendirildiğinde meyvesini verip kızının yada oğlunu gözlerinden öpmektir. aslın da her kişiye göre aşk başkadır, bir başkasının düşündüğünü diğerinin hiç düşünmediği olabiliyor, neyin yerine koyarsak aşk tam olarak odur.
”YAŞAMAKTIR AŞK,,

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
605 okuma
10 Temmuz, 2017
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?