2017 SEO Teknikleri

2017 SEO Teknikleri
u makaleyi görüyorsanız ya sitenizin SEO’su için bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Yada yanlışlıkla buraya geldiniz amafikir sahibi yinede olmak istiyorsunuz. Yanlışlıkla gelenler için ilk olarak bir SEO tanımı yapalım!


SEO Nedir?

SEO ( Search Engine Optimizition – Arama Motoru Optimizasyonu -) arama motorlarında sitenizin doğal yollarla, anahtar kelimelerde Google’da üst sıralarda çıkmasını sağlayan işlemlerin genel adıdır. Son yılların en çok yatırım yapılan sektörü de aynı şekilde SEO sektörüdür.

2017’de kullanabileceğiniz bazı SEO tekniklerini tek bir makale altında toplamaya karar aldık. Burada bulabileceğiniz tekniklere her hafta yeni güncellemelere bağlı olarak yeni taktikleri de yayınlayacağız. Makalemizin devamını okuyarak tüm makaleyi görüntüleyebilirsiniz!

2017 seo teknikleri Kırık Link

Web sitenizde kırık link bulunuyorsa bunları hemen tespit edip kapatmalısınız. Google 2016 yılında buna karşı gösterdiği titizliği 2017 yılında koruyup dahada dikkat edecektir. Kırık linkleri tespit etmek için bu bağlanıtıyı kullanabilirsiniz.

2017 seo teknikleri Sosyal Medya

Sosyal medyanın önemi her geçen gün biraz daha artıyor. 2016 yılında Google, sitenize sosyal medyalar üzerinden gelen organik ziyaretçilere çok önem veriyordu. 2017 yılında bunun önemi kat ve kat artıyor. Sitenizin sosyal medya üzerinde sayfalarını açmalısınız. Örneğin Facebook üzerinden sitenizin sayfasının reklamını verirseniz hem reklam sayesinde sayfanız değerlenir yeni takipçiler kazanırsınız hemde daha sonraki paylaşımlarınızı daha çok kişinin görmesini ve o paylaşımların linklerine dokunarak sitenize daha ziyaretçi girmesini sağlarsınız. Kesinlikle yatırımınızın %70’ini sosyal medya üzerinden reklamlara harcamalısınız.

2017 seo teknikleri Tanıtım Yazıları

SEO Nasıl Yapılır? Denilince akla ilk gelenlerdendir tanıtım yazıları. Tanıtım yazıları farklı yerlerde fakat aynı şekilde yapılır genelde. Daha önce SEO paketi incelediyseniz görmüşsünüzdür. ” 200 Forum Tanıtım ” gibi yazıları. Bunların önemi 2017 yılında önemliliğini koruyor. Aktif ve çok ziyaretçi alan forum sitelerinde SEO’ya uygun makaleniz ile konu açarak sitenizi tanıtmak gerçekten önemlidir. Hem insanlara sitenizin işlevi hakkında bilgi veriyorsunuz hemde çokta değerli olmasa da bir link çıkışı yapmış oluyorsunuz. Aynı zamanda haberler sitelerinde veya blog sitelerinde tanıtım yazısı almakta bir o kadar önemlidir. Böyle sitelerinin ilanlarının geçtiği ve uygun fiyata almak istiyorsanız bu bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

2017 seo teknikleri Backlink
Backlink tartışması son zamanlarda hep olmuştur. Bir taraf Backlink artık işe yaramıyor derken diğer taraf tam tersini savunmuştur. Açıkçası benim görüşüm şudur ki Backlink eskiden olduğu kadar sitenizin yükselmesinde katkısı yoktur fakat yinede sağlam bir temel için gereklidir. Doğru yerlerden doğru şekilde satın aldığınız veya çıkarttığınız Backlinkler ile hedefinize daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Daha önceden yazmış olduğumuz ” Backlink Nedir Nasıl Kazanılır ” konusunu inceleyebilirsiniz.

2017 seo teknikleri Mobil Duyarlılık
2016’dan da bildiğimiz, tanıdığımız bir gerekliliktir. Teknolojinin her geçen gün ileriye taşınmasıyla birlikte gelişen mobil cihazlar internet sitelerini daha işlevli kullanmamıza yarıyor. Günümüzde internete mobil aygıtlardan bağlanma oranı bilgisayarlara göre çok daha yüksektir. Doğal olarak Google başta olmak üzere diğer arama motorlarında da en önemli kriterlerden biride sitelerin mobil temasının olup olmamasıdır. Eğer WordPress alt yapısını kullandığınız sitenizin mobil temasını aktif edebilmek ve tasarlamak için bu eklentiyi kullanabilirsiniz.i

WordPress sitelerinizde kullandığınız wordpress temaların mobil uyumluluğu yoksa çok güzel bir şekilde siz yapabilirsiniz.

Bunu nasıl yapıcaz diye soruları duymaya başladım gibi. Bunu şöyle yapıyoruz;

BURADAN eklentimizi indiriyoruz.

Eklentimizi wordpressimize kuruyoruz.
Eklentimizi aktif ediyoruz.
Daha sonra eklentimizin bize sunduğu panelden mobil temamızı düzenliyoruz.
Ve artık sitemiz mobil uyumlu.

 

Be Sociable, Share!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.425 okuma
20 Aralık, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?